Tibeto Sostinė Lhasa

 

 

Lhasa – Tibeto Sostinė. Tai istorinė Dalai Lamos būstinė ir Tibeto Budizmo  centras. 257,4 tūkst. gyventojų (2004 m.), 373 tūkst. Gyventojų (2009 m)

Tibeto vėliava

Tibeto vėliava

Miestas išsidėstęs Tibeto kalnyne, Bramaputros intako Džiču slėnyje, 3650 m aukštyje. Tai aukščiausia pasaulyje sostinė ,tačiau kadangi Tibetas okupuotas aukščiausia pasaulio sostinė oficialiai yra La Pasa.Lhasąsupa 5500 m aukščio kalnai. Daug gyventojų gyvena ne pačioje Lhasoje, bet jos apylinkėse. 87 % miesto gyventojų – tibetiečiai, yra kinų, kitų kalnų tautų gyventojų.

Svarbiausiu tibetiečių architektūros pavyzdžiu yra laikomi Potala rūmai (Lhasoje). 117 m aukščio ir 360 m pločio, buvusi Dalai Lamos rezidencija. Rūmus sudaro daugiau nei 1000 kambarių su Dalai Lamos portretais ir Budos statulomis. Rūmai yra padalinti į išorės Baltuosius rūmus, kuriuose yra administracinės patalpos ir vidinius Raudonuosius rūmus, kuriuose yra Lamos asamblėjos salė, koplytėlės, šventyklos ir milžiniška biblioteka su budistų šventaisiais raštais.

Lhasa

Yra nedidelių mašinų gamybos, cemento, stiklo, chemijos, odos, maisto pramonės įmonių. Amatai (kilimų, suvenyrų, religinių atributų gamyba). Lasa – svarbus prekybinis centras.

Lasa minima nuo I a. Ilgą laiką šiame slėnyje gyvavo pavienės gentys ir kunigaikštystės. Pasak legendos, Lasos miestą VII a. įkūrė karalius Songtsen Gampo. Netrukus Lasa tapo svarbiu Tibeto centru, miesto įtaka sparčiai augo. 641 m. pradėta Potalos rumų statyba. Palaipsniui miestas įgijo religinę reikšmę. Čia pradėjo kurtis vis daugiau vienuolynų ir šventyklų. 1641 m. Dalai Lamai V užkariavus Tibetą, Lasa tapo oficialia šalies sostine. Potalos rūmai rekonstruoti ir nuo to laiko tapo Dalai Lamos buveine.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.