Milarepa

 

Milarepa

Milarepa gimė vakarinėje provincijoje Tibeto netoli Nepalo sienos, dvidešimt penktą dieną, septintą mėnesį Vandens drakono metais (1052). Milarepa reiškia „Mila su baltu rūbu”  Jo tėvas mirė, kai jam buvo septyneri metai, ir šeimos turtas buvo paveldetas  godžių giminaičių, kurie blogai elgėsi su Milarepa ir jo motina. Jo motina  labai liūdėjo, ir kaip jos sūnus buvo pakankamai suaugę, ji išsiuntė jį išmokti juodosios magijos meno, kad jis galėtų atkeršyti už padarytą blogį giminaičiams.

Milarepa

Jaunuolis greitai įsisavino žalingus sugebėjimus. Tai sukėlė sumaištį savo kaime dėl daugelio žmonių mirties. Tačiau, jo mokytojas turėjo atgailauti dėl nedoraus savo mokinio ir išsiuntė Milarepa ieškoti ką nors, kas galėtų padėti neutralizuoti blogų veiksmų sukaupta jo magijos poveikį. Milarepa buvo studentas taip Njingmapos Lamos pavadintas Rongton. Jis buvo labia gabus mokinys, todėl pasiekė aukščiausią dvasinį lygį, ir patapo Didžiuoju Jogu.

Būdamas keturiasdešimt penkerių, jis pradėjo praktikuoti Drakar Taso (Baltosios uolos arklio danties) urve – „Milarepos urve”, taip pat tapo keliaujančiu mokytoju. Kadangi Milarepa maitinosi dilgelių arbata, jo oda įgavo žalsvą atspalvį, tad paveiksluose ir skulptūrose jis dažnai vaizduojamas žalsvos odos.

Pyenzhangling vienuolyne, kuris dar vadinamas Pelgye Ling Gompa, yra mažas Tibeto budistų vienuolynas mažame Zhonggang kaimelyje. Jis pašvęstas Milarepai. Pastatytas aplink urvą, kuriame kadais Milarepa gyveno. Kadais apgriauta vieta šiuo metu atstatyta ir papuošta Nepalo meistrų. Tai vienas iš daugelio su Milarepa siejamų urvų.

Milarepa yra daugelio dainų ir eilių autorius. Jose su ypatingu aiškumu ir grožiu atskleistos suvoktos dharmos  gelmės. Jis taip pat turėjo daug mokinių, įskaitant Rechung Dorje Drakpa (Ras – chung Rdo – rje Grags – pa), Gampopa (Sgam – po – pa) or Dhakpo Lhaje. Būtent Gampopa tapo jo dvasiniu sekėju, kuris tęsė jo mokymą ir tapo vienas iš pagrindinių Milarepos tradicijos mokytojų.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.